Egy trapéz alapjai a=2 cm, c=4cm, szárai b=5cm, d=6cm. Mekkora a magassága?

2012. ápr. 1. 09:41
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nincs két párhuzamos oldala, tehát nem is tarpéz.
2012. ápr. 1. 09:48
 2/8 A kérdező kommentje:
De van párhuzamos oldala.
2012. ápr. 1. 09:50
 3/8 anonim ***** válasza:
26%
Kicsit ronda lett, de ha nem értesz valamit szólj. [link]
2012. ápr. 1. 10:01
 4/8 A kérdező kommentje:
De az egyik szára 6 cm.
2012. ápr. 1. 10:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen azért nincs párhuzamos oldala és azért nem trapéz. De gratulálok ha bárhogy is felrajzolod ezt párhuzamosan.
2012. ápr. 1. 10:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Én vagyok a hülye alapjai lehetnek csak a szárai lesznek fogyatékosak és végülis trapéznak minősül majd.
2012. ápr. 1. 10:39
 7/8 anonim ***** válasza:

Rajzoltam egy ábrát.


[link]


Gondolatban csináljuk úgy, hogy felvesszük a 4cm-es oldalt. Utána az 5cm-est, és az 5cm-es végére felmérjük a 2cm-es oldalt.


1. lehetőség, hogy az 5cm-es oldal befelé dől.


Az 1. ábrán az x-et a másik oldalra akartam írni. Pitagorasz tételből

25-m^2=x^2 és 36-m^2=y^2


És x+y+2=4


gyök(25-m^2)+gyök(36-m^2)=2


m az 5-nél nem lehet nagyobb, ekkor gyök(36-m^2) >2 tehát ez az eset nem jó.


2. eset az 5-ös szár függőleges.

Ekkor 2^2+5^2=6^2-nek kéne lennie. De Ez megint nem jó.


3. Marad az, hogy az 5-ös szár "kifelé" dől.


Ekkor egyrészt

x^2+m^2=25 és

(x+2)^2+m^2=36


Kivonod egymásból

11=4x+4

x=7/4


Innen kijön m=4,68

A terület pedig ugyebár (a+c)/2*m

2012. ápr. 1. 10:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Hoppá, kicsit félreolvastam. Végül is majdnem mindegy, mert lehet hasonló metódussal számolni.
2012. ápr. 1. 14:32