A 10°C hőmérsékletű vízbe 100°C-ra melegített szilárd testet dobunk. A közös hőmérséklet egy bizonyos idő elteltével 40°C lesz. A víz fajhője 4200 J/kg*°C. Mekkora lesz a víz hőmérséklete, ha az előző testet benne hagyva, még egy ugyanilyen minőségű és tömegű, szintén 100°C hőmérsékletre melegített testet helyezünk bele?


Nagyon szépen kérem azt, aki meg tudja csinálni, segítsen! Előre is köszönöm!


2012. márc. 27. 20:44
 1/2 BKRS ***** válasza:

A szilard test tomege szorozva a fajhojevel mondjuk M

A viz tomege m

M*60 = 4200m*30

M = 2100m

A masodik test bedobasa utan x fokra all be a homerseklet.

M(100-x) = 4200m*(x-40) + M(x-40)

M (140-2x) = 4200m(x-40)

2100m(140-2x) = 4200m(x-40)

140-2x = 2(x-40)

4x = 220

x = 55

2012. márc. 27. 21:21
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2012. márc. 27. 22:50