A 10°C hőmérsékletű vízbe 100°C-ra melegített szilárd testet dobunk. A közös hőmérséklet egy bizonyos idő elteltével 40°C lesz. A víz fajhője 4200 J/kg*°C. Mekkora lesz a víz hőmérséklete, ha az előző testet benne hagyva, még egy ugyanilyen minőségű és tömegű, szintén 100°C hőmérsékletre melegített testet helyezünk bele?
Nagyon szépen kérem azt, aki meg tudja csinálni, segítsen! Előre is köszönöm!
2012. márc. 27. 20:44
1/2 BKRS válasza:
A szilard test tomege szorozva a fajhojevel mondjuk M
A viz tomege m
M*60 = 4200m*30
M = 2100m
A masodik test bedobasa utan x fokra all be a homerseklet.
M(100-x) = 4200m*(x-40) + M(x-40)
M (140-2x) = 4200m(x-40)
2100m(140-2x) = 4200m(x-40)
140-2x = 2(x-40)
4x = 220
x = 55
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2012. márc. 27. 22:50