Cna (OH) 2= 4,9 a mínusz 3. -on?

Ebből hogy jön ki a PH ??? Részletesen légszi még azt is hogy-hogy ütöd be a számoló gépbe??
2012. márc. 27. 18:19
 1/1 BKRS ***** válasza:

Ca(OH)2 koncentracioj 4,9*10^(-3)

Akkor az OH koncentracio: 2*4,9*10^(-3) lesz,

vagyis 9,8*10^(-3)

pOH = - lg(9,8*10^(-3)) = - lg(9,8) - lg(10^-3) = -0,99 +3 = 2

pH = 14-pOH = 12

Az egyetlen dolog amit szamologeppel kellett szamolni az a 9,8-nak a 10-es alapu logaritmusa.

Azt meg ugy kapod meg, hogy :

beutod: 9,8

megnyomod, hogy "lg"

kijon a 0,99

2012. márc. 27. 18:39