Ebből hogy jön ki a PH ??? Részletesen légszi még azt is hogy-hogy ütöd be a számoló gépbe??2012. márc. 27. 18:19
1/1 BKRS válasza:
Ca(OH)2 koncentracioj 4,9*10^(-3)
Akkor az OH koncentracio: 2*4,9*10^(-3) lesz,
vagyis 9,8*10^(-3)
pOH = - lg(9,8*10^(-3)) = - lg(9,8) - lg(10^-3) = -0,99 +3 = 2
pH = 14-pOH = 12
Az egyetlen dolog amit szamologeppel kellett szamolni az a 9,8-nak a 10-es alapu logaritmusa.
Azt meg ugy kapod meg, hogy :
beutod: 9,8
megnyomod, hogy "lg"
kijon a 0,99