Melyik hat számot jegyezhette fel a bíró, ha a gerendák hossza méterben mérve egész szám?

Egy egyensúlyozó versenyen az egyik versenyző három különböző hosszúságú gerenda közül az összes lehetséges sorrendben végigment két-két gerendán. Közben egy bíró feljegyezte a két-két gerenda hosszának összegét.
2012. márc. 27. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Annak a feladatnak így nincs sok értelme.

Legközelebb próbáld rendesen kimásolni.

2012. márc. 27. 16:54
 2/4 BKRS ***** válasza:

3 kulonbozo szamot fog felirni.

a gerendak hosszat jelolje: a,b,c

Amiket a biro felir:

a+b,

a+c,

b+a,

b+c,

c+a,

c+b

de ebbol

a+b = b+a

a+c = c+a

b+c = c+b

Ezert csak 3 kulonbozo szamot ir fel a biro. Ahhoz, hogy mik lehetnek ezek a szamok szukseg lenne meg valamilyen adatra.

2012. márc. 27. 17:12
 3/4 A kérdező kommentje:

a lehetséges válaszok:

A 9; 11; 11; 13; 9; 13

B 7; 12; 9; 12; 7; 9

C 5; 6; 8; 8; 6; 5

D 8; 10; 14; 15; 10; 7

E 2; 8; 10; 2; 10; 8

2012. márc. 28. 16:14
 4/4 BKRS ***** válasza:

Mivel a 3 szam mindegyike 2-szer ismetlodik, ezert D nem lehet a valasz.

Nezzuk a paritast: ha a,b,c paros, akkor mind a harom feljegyzett szam paros lesz.

Ha egyikuk paratlan, akkor lesz 2 paratlan es egy paros osszeg

Ha 2 paratlan van, akkor lesz 2 paratlan es egy paros osszeg.

Ha mind a 3 paratlan, akkor megint minden osszeg paros lesz.

Ennek alapjan a helyes valasz csak B es E lehet.

E kizarhato, mert a legkisebb osszeg 2, ami csak ugy lehetne, hogy 1+1, de minden gerenda hossza kulonbozo, tehat csak B lehet a helyes valasz.

2012. ápr. 16. 23:15