Egész számot hogy írunk át logaritmussá?

2012. márc. 19. 16:13
 1/2 BKRS ***** válasza:

Mondjuk 2-es alapu logaritmust akarsz,

akkor azt tudod, hogy 2 logaritumsa 1

4 logaritmusa 2

8 logaritmusa 3

16 logaritmusa 4,

stb...

Mondjuk 12 logaritmusat akarod,

akkor 12=4*3 = 4*2*1,5

aminek a logaritumsa 2+1+ log_2 (1,5) = 3+log(1,5)

ami kb 3,6 lesz osszesen.

2012. márc. 19. 16:21
 2/2 anonim ***** válasza:

pl ha 3 tizes alapú logaritmusa kell, az lg3. Ez az a szám, amit a 10 hatványkitevőjeként felírva a hatványérték 3.

Ha az a kérdés, hogy 3=lgx, akkor az x a logaritmus alapjának (ebben az esetben 10-nek) 3. hatványa, vagyis 1000.

2012. márc. 19. 19:03