2012. márc. 19. 16:13
1/2 BKRS válasza:
Mondjuk 2-es alapu logaritmust akarsz,
akkor azt tudod, hogy 2 logaritumsa 1
4 logaritmusa 2
8 logaritmusa 3
16 logaritmusa 4,
stb...
Mondjuk 12 logaritmusat akarod,
akkor 12=4*3 = 4*2*1,5
aminek a logaritumsa 2+1+ log_2 (1,5) = 3+log(1,5)
ami kb 3,6 lesz osszesen.
2/2 anonim válasza:
pl ha 3 tizes alapú logaritmusa kell, az lg3. Ez az a szám, amit a 10 hatványkitevőjeként felírva a hatványérték 3.
Ha az a kérdés, hogy 3=lgx, akkor az x a logaritmus alapjának (ebben az esetben 10-nek) 3. hatványa, vagyis 1000.