Mi a képlet? Nem találom a függvénytáblázatban... :(2012. márc. 26. 22:38
1/9 bongolo válasza:
n csúcsú négyszögben az egyik csúcsból megy a többibe n-1 szakasz, amiből 2 a sokszög oldala, a többi meg átló. Összesen az n csúcsból tehát lenne n·(n-1) átló plusz oldal, de mivel egy szakasznak két végpontja van, ezt osztani kell kettővel. Szóval:
n(n-1)/2 = 153
Innen már megy, gondolom.
2/9 BKRS válasza:
Tovabbi segitsegul:
153 = 9*17 = 18*17/2
3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) De a képletet még mindig nem találom a sárga füg.táblában :P de szerintem inkább megjegyzem! ;)
2012. márc. 26. 23:37
4/9 A kérdező kommentje:
18 oldala van, akkor 18 csúcsa is van, ugye? :)
2012. márc. 26. 23:57
5/9 Silber válasza:
Háromszögnek három oldala, négyszögnek négy oldala, stb... Ahány oldal, annyi szög.
A sárgának a 37. oldal közepe, "Sokszögek" bekezdés.
6/9 A kérdező kommentje:
az ott lévő képlet : n(n-3)/2
ez alapján 19 a megoldás!
most melyik a jó? vagy elszámolom?
2012. márc. 27. 02:06
7/9 bongolo válasza:
n(n-3)/2 az átlók száma, de neked a feladatban az átlók plusz az oldalak van.
9/9 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm mindenkinek! :)
2012. márc. 28. 11:32