Hány csúcs van annak a konvex sokszögnek, melyben az oldalak és az átlók száma együttesen 153?

Mi a képlet? Nem találom a függvénytáblázatban... :(
2012. márc. 26. 22:38
 1/9 bongolo ***** válasza:

n csúcsú négyszögben az egyik csúcsból megy a többibe n-1 szakasz, amiből 2 a sokszög oldala, a többi meg átló. Összesen az n csúcsból tehát lenne n·(n-1) átló plusz oldal, de mivel egy szakasznak két végpontja van, ezt osztani kell kettővel. Szóval:


n(n-1)/2 = 153


Innen már megy, gondolom.

2012. márc. 26. 22:52
 2/9 BKRS ***** válasza:

Tovabbi segitsegul:

153 = 9*17 = 18*17/2

2012. márc. 26. 23:15
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) De a képletet még mindig nem találom a sárga füg.táblában :P de szerintem inkább megjegyzem! ;)
2012. márc. 26. 23:37
 4/9 A kérdező kommentje:
18 oldala van, akkor 18 csúcsa is van, ugye? :)
2012. márc. 26. 23:57
 5/9 Silber ***** válasza:

Háromszögnek három oldala, négyszögnek négy oldala, stb... Ahány oldal, annyi szög.

A sárgának a 37. oldal közepe, "Sokszögek" bekezdés.

2012. márc. 27. 01:22
 6/9 A kérdező kommentje:

az ott lévő képlet : n(n-3)/2

ez alapján 19 a megoldás!

most melyik a jó? vagy elszámolom?

2012. márc. 27. 02:06
 7/9 bongolo ***** válasza:
n(n-3)/2 az átlók száma, de neked a feladatban az átlók plusz az oldalak van.
2012. márc. 27. 09:31
 8/9 Silber ***** válasza:
2012. márc. 27. 10:36
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm mindenkinek! :)
2012. márc. 28. 11:32