Matek házi:egy dobozban piros és kék golyók vannak. Ha egy pirossal kevesebb lenne, a golyók hetedrésze lenne piros. Ha két kéket pirosra cserélnénk, az ötödrésze lenne piros. Hány piros és hány kék golyó van?

2012. márc. 23. 15:47
 1/3 A kérdező kommentje:
hogy oldjam meg?
2012. márc. 23. 15:48
 2/3 anonim ***** válasza:

Van X piros, Y kék.


"Ha egy pirossal kevesebb lenne, a golyók hetedrésze lenne piros." vagyis:

7*(X-1)=X+Y-1


"Ha két kéket pirosra cserélnénk, az ötödrésze lenne piros."

5*(X+2)=X+Y


2 egyenlet, két ismeretlen.

x=8 fog kijönni.

2012. márc. 23. 15:57
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. márc. 24. 16:19