2012. márc. 23. 15:47
1/3 A kérdező kommentje:
hogy oldjam meg?
2012. márc. 23. 15:48
2/3 anonim válasza:
Van X piros, Y kék.
"Ha egy pirossal kevesebb lenne, a golyók hetedrésze lenne piros." vagyis:
7*(X-1)=X+Y-1
"Ha két kéket pirosra cserélnénk, az ötödrésze lenne piros."
5*(X+2)=X+Y
2 egyenlet, két ismeretlen.
x=8 fog kijönni.
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. márc. 24. 16:19