a, Vaslemezből körhenger alakú,felül nyitott tartályokat készítenek. Hány négyzetméter lemezt használnak fel annak a tartálynak a készítéséhez, amelynek a magassága 2,2 m, az alaplap átmérője pedig 1,8 m?Mekkora egy-egy tartály térfogata?Hány liter víz fér egy ilyenbe?2012. márc. 22. 16:30
1/2 anonim válasza:
T=r^2*phi
T=1,8^2*3,14=10,17 m^2
K=2r*phi
K=3,6*3,14= 11,3 m
T=11,3*2,2= 24,86m^2
24,86+10,17=35,03 m^2 lemezt használtak.
V=T*m=10,17*2,2=22,374 m^3
1l=1dm^3
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönööööm :)
2012. márc. 23. 19:15