Aki tudja segitsen :D2012. márc. 21. 17:11
1/4 A kérdező kommentje:
lambda eleme R *
2012. márc. 21. 17:12
2/4 anonim válasza:
3/4 anonim válasza:
q2 értéknél a vessző helyett egy lambda került a képbe.
4/4 bongolo válasza:
Ez 3 dimenziós feladat, van benne i,j,k egységvektor.
Meg λ ∈ ℝ, nem pedig ℝ².
Két vektor skalárszorzatával fel lehet írni egy egyenletet a köztük lévő szögre:
p·q = |p|·|q|·cos γ
Most cos 45° = √2/2
p(1, 2, λ)
q(3, 1, 0)
|p| = √(1²+2²+λ²) = √(λ²+5)
|q| = √(3²+1²+0²) = √10
A skalárszorzat meghatározható máshogy is:
p·q = 1·3 + 2·1 + λ·0 = 5
Vagyis:
√(λ²+5)·√10·√2/2 = 5
A befejezést rád bízom...