2b osztalyba 27 en járnak,az osztalyban 18 lány tanul,13 diák visel állandóan szemüveget.a fiuk közül 6 olyan van,aki nem hord szemüveget.hány szemüveged lány jár az osztalyba?
a feladatot megoldottam,csak nyitott mondatban nem tudom.
2012. márc. 19. 20:38
1/1 anonim válasza:
27: egész osztály
18: lányok száma
x: fiúk száma
27 = 18 + x
x = 27-18
x = 9
13: szemüvegesek száma
9-6: szemüveget hordó fiúk száma
x: szemüveget hordó lányok száma
13 = (9-6)+x
10 = x