2b osztalyba 27 en járnak,az osztalyban 18 lány tanul,13 diák visel állandóan szemüveget.a fiuk közül 6 olyan van,aki nem hord szemüveget.hány szemüveged lány jár az osztalyba?

a feladatot megoldottam,csak nyitott mondatban nem tudom.


2012. márc. 19. 20:38
 1/1 anonim ***** válasza:

27: egész osztály

18: lányok száma

x: fiúk száma


27 = 18 + x

x = 27-18

x = 9


13: szemüvegesek száma

9-6: szemüveget hordó fiúk száma

x: szemüveget hordó lányok száma


13 = (9-6)+x

10 = x

2012. márc. 19. 21:43