"Siess fiam, mert elkésel! "- figyelmeztette az iskolába menő tanulót egy idős ember. "Hány óra van? " - kérdezte a tanuló. "számítsd ki" -válaszolt -"ha az éjféltől eltelt idő feléhez hozzáadod az éjfélig még hátralévő időnek a negyedét, akkor a mostani időt kapod" Kellett-e sietnie a tanulónak az iskolába?
2012. márc. 19. 13:53
 1/6 BKRS ***** válasza:

x jelolje a mostani idot:

x/2 + (24-x)/4 = x

x/2 + 6 - x/4 = x

(3/4)x = 6

x = 8

8 ora van.

Mar tok folosleges sietnie, az elso orarol ugyi elkesett, a masodikig meg van meg boven ideje.

2012. márc. 19. 14:02
 2/6 anonim ***** válasza:

x/2 + (24-x)/4 = x

x/2 + 6 - x/4 = x


itt mit csináltál kedves válaszoló? csak elvetted a zárójelet és hopp a 24ből 6-os lett???

2012. márc. 19. 14:18
 3/6 anonim ***** válasza:
elosztotta néggyel :)) jó az első válaszoló megoldása.
2012. márc. 19. 14:22
 4/6 anonim ***** válasza:

és akkor? hova lett a 4es szorzó ? ezt nem vágom. ilyet nem lehet csak úgy.

kövi sorban meg megint ott van a 4es osztó...

2012. márc. 19. 14:58
 5/6 anonim ***** válasza:
am eredmény jó, csak a levezetésedet nem értem
2012. márc. 19. 15:07
 6/6 BKRS ***** válasza:
Ha az egyenletet erted hogy jott ki, a tobbi mar csak egyenlet rendezes.
2012. márc. 21. 21:35