"Siess fiam, mert elkésel! "- figyelmeztette az iskolába menő tanulót egy idős ember. "Hány óra van? " - kérdezte a tanuló. "számítsd ki" -válaszolt -"ha az éjféltől eltelt idő feléhez hozzáadod az éjfélig még hátralévő időnek a negyedét, akkor a mostani időt kapod" Kellett-e sietnie a tanulónak az iskolába?2012. márc. 19. 13:53
1/6 BKRS válasza:
x jelolje a mostani idot:
x/2 + (24-x)/4 = x
x/2 + 6 - x/4 = x
(3/4)x = 6
x = 8
8 ora van.
Mar tok folosleges sietnie, az elso orarol ugyi elkesett, a masodikig meg van meg boven ideje.
2/6 anonim válasza:
x/2 + (24-x)/4 = x
x/2 + 6 - x/4 = x
itt mit csináltál kedves válaszoló? csak elvetted a zárójelet és hopp a 24ből 6-os lett???
3/6 anonim válasza:
elosztotta néggyel :)) jó az első válaszoló megoldása.
4/6 anonim válasza:
és akkor? hova lett a 4es szorzó ? ezt nem vágom. ilyet nem lehet csak úgy.
kövi sorban meg megint ott van a 4es osztó...
5/6 anonim válasza:
am eredmény jó, csak a levezetésedet nem értem
6/6 BKRS válasza:
Ha az egyenletet erted hogy jott ki, a tobbi mar csak egyenlet rendezes.