Adott egy feladat amin sehogy nem jutok át, valaki?

Egy dobozban fehér fekete zöld golyók vannak. A golyók 20% fehér, a fekete 34, a zöld 30. Véletszerüen kivéve egy golyót a dobozbol, mekkora valoszinüsége hogy az nem zöld?
2012. márc. 18. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Fekete és zöld a golyók 80%-a. Tehát 34+30=64 a 80%. Tehát 64/80=0.8 golyó 1% (tudom, hogy értelmetlen, de csak átmenetileg számolunk vele)

34/0.8=42.5

30/0.8=37.5

Tehát a golyók 42.5%-a fekete. Tehát 20+42.5, azaz 62.5% az esély arra, hogy nem zöld (hanem fekete vagy fehér) dolyót húzunk.

2012. márc. 18. 14:21
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors és kitűnő választ! :)Szép napot!
2012. márc. 18. 14:31
 3/3 anonim ***** válasza:

1, kiszámolod, hány fehér golyó van.

2, használod a "jó eset"/"összes eset" képletet.


Melyik lépés nem megy?

2012. márc. 18. 14:41