1. ) Írd fel az AB szakasz felezőmerőlegesének egyenletét, ha A (-2;3) és B (4;6) 2. ) Határozd meg az A és B pontok távolságát, ha A (-2;3) B (4;-5) 3. ) Határozd meg KL szakasz felezőpontjának koordinátáit, ha K (-12;4) és L (10;6)?

Aki tudja és van egy kis ideje letudná nekem íri a megoldásokat? Előre is köszönöm!
2012. márc. 17. 20:18
 1/1 vurugya béla ***** válasza:

A vektorokat _ jellel jelölöm.

1) AB felezőpontja (átlagolni kell az első és a második koordinátákat is):

F(1 ; 4,5)

AB_(6;3) ez normálvektora a keresett egyenesnek. A felezőmerőleges tehát:

f: 6x+3y=6+13,5 , azaz (szorzom 2/3-dal mindkét oldalt):

f: 4x+2y=13

2) AB=gyök((4-(-2))^2+(-5-3)^2)=10

3) Ismét átlagolás:

F(-1;5)

2012. márc. 17. 23:31