Mikor induljak el? (fizikai számolás)

holnap oda kell érnem valahova 8:30-ra. a hely innen 3.2 kilóméterre van, gyalog kívánok menni. a google szerint 38 perc az út, valóságos? jó ha körülbelül 40 perccel előbb elindulok?
2012. márc. 13. 21:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nagyon ki akarod számolni, akkor elvileg az átlag gyaloglási sebesség az embernek olyan 1,3 m/s.

t=s/v=3200/1,3= kb 41perc, szóval igen úgy indulj ahogy írtad minimum :DDD

2012. márc. 13. 22:11
 2/3 anonim ***** válasza:
Én kb. 10 perc alatt szoktam megtenni 1 kilométert (én amúgy sietős típus vagyok, jól kilépek). A 3,2 km nekem 3,2*10 = 32 perc alatt megvan. Ha ellenben valami csomagot is kell vinnem, akkor már egészen más a helyzet. A 32 perc az ideális körülményekre vonatkozik.
2012. márc. 13. 23:16
 3/3 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm a válaszokat, inkább kiérek előbb, indulok 40 perccel hamarabb.
2012. márc. 14. 06:31