7.o.-ba járok.
1. Mekkora a hidrosztatikai nyomás a Tisza vizében 5 m mélységben?
2. Mekkora a 70 cm magas higanyoszlop hidrosztatikai nyomása?
2012. márc. 11. 17:37
1/15 anonim válasza:
p=h*ρ*g tehát hidrosztatikai nyomás=magasság*sűrűség*nehézségi gyorsulás
2/15 A kérdező kommentje:
de ki kell dolgozni.ebböl nem értek semmit :SSS
2012. márc. 11. 17:47
3/15 anonim válasza:
mit baz+?
odaírtam
1. megcsinálom példának
p=h*p*g
h=5m
p=1000 g/cm3 (ez benne van a könyvedben)
g=10
kijött hogy 50kPa...
na, most csináld meg a másikat is, mert dogánál nem én írom meg helyetted
4/15 A kérdező kommentje:
léci a másikat is :)
2012. márc. 11. 18:05
5/15 anonim válasza:
de akkor megbuksz majd a dogában... szerintem nem kell neked egy egyes
h=0,7m
p=13600g/cm3
g=10
szorozni tudsz?
6/15 A kérdező kommentje:
a 10 után milyen mértékegység van ? ro nem kell?
2012. márc. 11. 18:09
7/15 A kérdező kommentje:
nem kell átváltani semmit?
2012. márc. 11. 18:10
8/15 anonim válasza:
de, mindent át kell váltani SI mértékegységekbe
g az m/s^2
9/15 anonim válasza:
a ró a sűrűséget jelenti, de a fizikában mindent azzal jelölsz amivel akarsz, csak írd oda, hogy mi micsoda
10/15 A kérdező kommentje:
mi a az SI mértékegység?
2012. márc. 11. 18:13