Segítség! Fizika házi feladat?


7.o.-ba járok.

1. Mekkora a hidrosztatikai nyomás a Tisza vizében 5 m mélységben?


2. Mekkora a 70 cm magas higanyoszlop hidrosztatikai nyomása?


2012. márc. 11. 17:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
p=h*ρ*g tehát hidrosztatikai nyomás=magasság*sűrűség*nehézségi gyorsulás
2012. márc. 11. 17:45
 2/15 A kérdező kommentje:
de ki kell dolgozni.ebböl nem értek semmit :SSS
2012. márc. 11. 17:47
 3/15 anonim ***** válasza:

mit baz+?

odaírtam

1. megcsinálom példának

p=h*p*g

h=5m

p=1000 g/cm3 (ez benne van a könyvedben)

g=10

kijött hogy 50kPa...


na, most csináld meg a másikat is, mert dogánál nem én írom meg helyetted

2012. márc. 11. 18:03
 4/15 A kérdező kommentje:
léci a másikat is :)
2012. márc. 11. 18:05
 5/15 anonim ***** válasza:

de akkor megbuksz majd a dogában... szerintem nem kell neked egy egyes


h=0,7m

p=13600g/cm3

g=10


szorozni tudsz?

2012. márc. 11. 18:08
 6/15 A kérdező kommentje:
a 10 után milyen mértékegység van ? ro nem kell?
2012. márc. 11. 18:09
 7/15 A kérdező kommentje:
nem kell átváltani semmit?
2012. márc. 11. 18:10
 8/15 anonim ***** válasza:

de, mindent át kell váltani SI mértékegységekbe

g az m/s^2

2012. márc. 11. 18:12
 9/15 anonim ***** válasza:
a ró a sűrűséget jelenti, de a fizikában mindent azzal jelölsz amivel akarsz, csak írd oda, hogy mi micsoda
2012. márc. 11. 18:13
 10/15 A kérdező kommentje:
mi a az SI mértékegység?
2012. márc. 11. 18:13
1 2