Illeszkedik e az origo központú 5 egységsugaru kör köre a (-3,4) pont. szamitással igazolja2012. márc. 11. 11:36
1/3 anonim válasza:
A kör egyenletébe helyettesítsd be a pont koordinátáit. Ha egyenlőséget kapsz, akkor a pont a körön van.
2/3 anonim válasza:
Mivel a kör kozéppontja(C) az origón van, ezért a kör egyenlete: x^2+y^2=5^2.
A mi P(-3;4) pontunkból x=-3, és y=4
Ezt behelyettesítve a kör egyenletébe azt kapjuk:
(-3)^2+4^2=25--->az eredmény a körnél valóban 25, tehát a pont illeszkedik a körre, azaz a |PC|(vektor hossza) egyenlő a kör sugarával.
Ez egyáltalán nem nehéz házi feladat, ha ezt sem tudod megoldani, akkor később sok problémád lesz a koordinátageoval :)
3/3 anonim válasza:
Ez a lenyűgözően nehéz? Bemelegítő feladat egy pontért.