Kémia házi? (számolós) Segítenél?


1,Hány tömegszázalékos az az oldat amelyet úgy nyerünk, hogy 400g 20 tömegszázalékos só oldatot összekeverünk 800g 22 tömegszázalékossal?


2,Hány tömegszázalékos az az oldat ha 70kg 92 tömegszázalékos oldatot 15 kg vízzel higgítunk?


3,Hány tömegszázalékos az az oldat ha 60kg 15 tömegszázalékos konyhasó oldatban feloldunk 100g nátrium kloridot?


2012. márc. 11. 10:37
 1/2 anonim ***** válasza:

1. ez egy szimpla keverési egyenlettel kiszámítható

m1 = 400 g

m2 = 800 g

t1 = 20%

t2=22%


m3 = m1 + m2 = 1200 g (hiszen tömeg nem veszhet el)


m1*t1 + m2*t2 = m3*t3


t3 = (m1*t1 + m2*t2) / m3


t3 = (400*20 + 800*22) / 1200 = 21,333 % (sejthető volt, hogy a 22%-hoz lesz közelebb, mivel abból van több)



2.

m1=70 kg

t1=92%

m2=15 kg

t2 = 0% (ha víz, akkor 0%, ha tömény anyagot adsz hozzá, akkor 100%)

m3 = 85 kg


t3 = (m1*t1 + m2*t2) / m3


t3 = 75,765 %



3.


m1=60 kg

t1=15%

m2=100g = 0,1 kg

t2=100%

m3=60,1 kg


t3= 15,141 %



remélem, segített, és legközelebb már te is ki tudod számolni :)

2012. márc. 11. 11:40
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi!
2012. márc. 11. 11:59