2012. márc. 10. 07:22
1/2 anonim válasza:
Elég zavaros a megfogalmazás!
Egy kockának 12 éle lehet.
2/2 anonim válasza:
Legyen
a - az egyik
b - a másik
kocka élhossza
Az élek összege
Ne = 12a + 12b
Ne = 12(a + b)
Ha 72|12(a + b)
akkor írható
12(a + b) = 72n
ahol n pozitív egész szám.
Egyszerűsítés után
a + b = 6n
A térfogatok összege
Vö = a³ + b³
Az ismert azonosságot használva
Vö = (a + b)(a² - ab + b²)
(a + b) előző értékét behelyettesítve
Vö = 6n(a² - ab + b²)
Ebből látható, hogy
6|Vö
amit bizonyítani kellett
DeeDee
********