Fontos a matekházihoz kéne segítség?


1.

Jelöljük egy 1 cm oldalhosszúságú szabályos hatszög 6 csúcsát és a szimmetria-középpontját egy-egy ponttal! Hány olyan 1 cm sugarú kör van a hatszög síkjában, amely áthalad a 7 megjelölt pont közül legalább kettőn?

2.

Két szám összege és különbsége is 2010. Mennyi a két szám szorzata?

3.

Hány fokos szöget zárnak be a szabályos ötszög egy csúcsból kiinduló átlói?

4.

Egy pakli 32 lapos magyar kártyából találomra kihúztunk egy lapot. A K állítás szerint zöldet húztunk, az L szerint pedig figurát (ász, király, felső vagy alsó). Hányféleképpen húzhattuk ki a lapot, ha K és L közül legalább az egyik nem teljesült?

5.

Az ABC háromszögben az A csúcsnál 60°-os, a C csúcsnál 90°-os szög van. Tamás narancssárgára színezte az ABC háromszögnek azt a részét, amelynek pontjai az A csúcstól nincsenek nagyobb távolságra, mint a B csúcstól. Hányad részét színezte Tamás narancssárgára az ABC háromszög területének?

6.

Egy testet készítünk 1 cm3-es kockákból úgy, hogy néhány kockát teljes lappal érintkezve egymáshoz ragasztunk. Mennyi a felszíne az így készíthető legkisebb térfogatú olyan testnek, amelynek minden éle 1 cm hosszú, minden lapja négyzet, de a test nem kocka?

7.

Egy konvex négyszög két-két szemben lévő oldalfelező pontját összekötve a négyszöget négy négyszögre bontjuk. A kapott négyszögek közül két nem szomszédos négyszög területe 24 cm2 illetve 20 cm2, a harmadik négyszög területe pedig 18 cm2. Hány négyzetcentiméter a negyedik négyszög területe?


2012. márc. 7. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:

A 7. feladat tényleg elég nehéz, ahhoz itt van egy feladat, más számjegyekkel, de ha megérted csak egy összeadás és egy kivonás kell az eredményhez: (24+20-18)

[link]

2012. márc. 7. 20:31
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi
2012. márc. 7. 20:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt kell megvizsgálni, hogy hányféleképpen húzhatunk ki úgy lapot, hogy mindkét állítás teljesül, mert a maradék lehetőségek jelentik a megoldást (választ a kérdésre):


Ahhoz, hogy mindkét állítás teljesüljön a zöld lapok közül kell kihúzni az ászt, királyt, felsőt, vagy az alsót. Ez összesen 4 lap.


32 – 4 = 28


Gondolom, jól értettem a kérdést.

2012. márc. 8. 19:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Az ötödik feladatnál nagyon figyeld a 30, 60 fokos, nevezetes háromszögeket! Itt a megoldás:

[link]

2012. márc. 8. 19:42
 5/7 anonim ***** válasza:

a + b = 2010

a – b = 2010


a = 2010 + b


2010 + b + b = 2010

b = 0

a = 2010 + 0 = 2010


a*b = 2010*0 = 0


Erről lenne szó?

2012. márc. 8. 20:17
 6/7 anonim ***** válasza:
3, hehh, egy tipp: keresd meg a wikipédián a szabályos ötszög képét, és amelyik képben egy csillag van, annak mérd meg a száérát. megsúgom, 36 fokot kapsz.:D én is így csináltam.
2012. márc. 9. 05:43
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi
2012. márc. 9. 13:47