Tizenöt ketted+ 3 az mennyi?

4.es vagyok légyszives segítsetek
2012. márc. 6. 18:43
 1/2 anonim ***** válasza:

tizenöt ketted + három

15/2 + 3

15/2 + 6/2 = (15+6)/2 = 21/2 ami egyenlő 10 egésszel és 1/2-el


három egész az hat ketted, mert az egy egész az kettő ketted (2/2) a két egész meg négy ketted (4/2)

Ha kérdésed van még írj!:)

2012. márc. 6. 18:50
 2/2 anonim ***** válasza:

15/2 + 3=

= 15/2 + 6/2 =

= 21/2 = 10 1/2

2012. márc. 6. 18:51