2 matek házim? Melyik az a szám, amelynek 2 (két-ötöd) része 6-tal kisebb a -2szeresénél? 5 7-2x alatta ketted- (7x-2 alatta heted-2x) =53 tizenegyed Lécci a megoldások menetét is írjátok le. Millió puszi annak aki segít!?

2011. febr. 1. 20:56
 1/5 A kérdező kommentje:
ott a 7 elött az 5-s az nem számit.bocsi
2011. febr. 1. 20:57
 2/5 anonim ***** válasza:

(2/5)x + 6 = -2x

(12/5)x = -6

x = -2,5


A második feladatot nehéz kitaláni a leírásodból, hogy mi akart lenni.


(7-2x)/2 - (7x-2)/(7-2x) = 53/11


Válaszolj, hogy jól írtam-e föl a feladatot!

2011. febr. 1. 21:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem oldom meg neked, de segítek.

Mit jelent az, hogy valaminek a két-ötöd része? Mennyi az 1-nek a két-ötöd része? És 5-é? És 16-é? És általában véve egy X-nek mennyi a két-ötöd része?

2011. febr. 1. 21:31
 4/5 A kérdező kommentje:

Második válaszoló:

(7-2x)ebből csak a 7-es van ott de igen jól irtad le:)

2011. febr. 1. 21:50
 5/5 anonim ***** válasza:

21:50

Ez esetben nem írtam jól le, mert a feladat:


(7-2x)/2 - ((7x-2)/7) - 2x) = 53/11


Ez nem irodalom beadandó, ahol egy szót megváltoztatsz a fogalmazásban, és attól még tartalmilag ugyanaz marad. Ez matek házi, ahol ettől a változtatástól teljesen más értelme van.

Remélem, így másodikra jól írtam le. Ez esetben a megoldás:


(7-2x)/2 - ((7x-2)/7) - 2x) = 53/11

(7-2x)/2 - (-7x-2)/7 = 53/11

77(7-2x) + 22(7x+2) = 14*53

539 + 44 = 756

Ez természetesen nem igaz semmilyen x-re sem, így az egyenletnek nincs megoldása.


Ha valami nem tiszta, egy ideig még itt vagyok, kérdezz.


A felajánlott jutalmat meg, kérlek, privátban jelezd, hogy kívánod átadni :)

2011. febr. 1. 22:34