2012. márc. 5. 14:10
1/2 anonim válasza:
egyenlettel oldottam meg remélem jó lesz neked:
személyautó sebessége x teherautó x-12 2,5 órát ment a személyautó ami egyenlő azzal mint a 3 órai teherautó által megtett ut tehát az egyenlet
2,5x=3(x-12)
2,5x=3x-36 /+36
2,5x+36=3x /-2,5x
36=0,5x /*2
72=x
tehát a személyautó sebessége 72 km/óra a teherautóé 60km/óra ellenőrizve 2,5*72=180 3*60=180 teht ellenőrizve helyes a megoldás pedig 180km :)
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :-)
2012. márc. 6. 15:10