Matek házifeladat 2. Szegedről Budapestre személyautóval 2,5 óra alatt lehet eljutni. Egy teherautóval mely óránként 12 km-rel kevesebbet tesz meg,3 óra az út. Hány km a két város távolsága? Hogyan írjam fel az egyenletet?

2012. márc. 5. 14:10
 1/2 anonim válasza:

egyenlettel oldottam meg remélem jó lesz neked:

személyautó sebessége x teherautó x-12 2,5 órát ment a személyautó ami egyenlő azzal mint a 3 órai teherautó által megtett ut tehát az egyenlet

2,5x=3(x-12)

2,5x=3x-36 /+36

2,5x+36=3x /-2,5x

36=0,5x /*2

72=x

tehát a személyautó sebessége 72 km/óra a teherautóé 60km/óra ellenőrizve 2,5*72=180 3*60=180 teht ellenőrizve helyes a megoldás pedig 180km :)

2012. márc. 5. 16:46
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :-)
2012. márc. 6. 15:10