Oldja meg a valós számok halmazán: x- (tört) x-3 (számláló) 4 ( nevező) nagyobb egyenlő (tört) x+2 (számláló) 3 ( nevező) - (tört) x-2 (számláló) 2( nevező)
Bocsánat hogy csak így tudtam leírni.
2 feladat: Oldja meg az egyenlőtlenséget a valós számok halmazán: (tört) -7 (számláló) x+3 (nevező) nagyobb egyenlő 0
Előre is köszönöm.
2012. márc. 2. 01:28
1/1 anonim válasza:
x - (x-3)/4 >= (x+2)/3 - (x-2)/2
Remélem ez akart lenni.
Ennek annyi a lényege, hogy közös nevezővel beszorzol. A nevezők: 2,3,4 ezeknek a 12 a legkisebb közös szorzatuk. Így:
12x - 3x + 9 >= 4x + 8 - 6x + 12
Ezt elvégezve:
11x >= 11
x >= 1 | x€R
-7/(x+3) >= 0
Kikötés: x nem lehet -3
x<-3 mivel csak akkor lesz nagyobb 0-nál.
Viszont hogy egyenlő legyen 0-val azt nem lehet megoldani.