Valaki érti ezeket a matekfeladatokat?


Oldja meg a valós számok halmazán: x- (tört) x-3 (számláló) 4 ( nevező) nagyobb egyenlő (tört) x+2 (számláló) 3 ( nevező) - (tört) x-2 (számláló) 2( nevező)

Bocsánat hogy csak így tudtam leírni.

2 feladat: Oldja meg az egyenlőtlenséget a valós számok halmazán: (tört) -7 (számláló) x+3 (nevező) nagyobb egyenlő 0

Előre is köszönöm.


2012. márc. 2. 01:28
 1/1 anonim ***** válasza:

x - (x-3)/4 >= (x+2)/3 - (x-2)/2

Remélem ez akart lenni.

Ennek annyi a lényege, hogy közös nevezővel beszorzol. A nevezők: 2,3,4 ezeknek a 12 a legkisebb közös szorzatuk. Így:

12x - 3x + 9 >= 4x + 8 - 6x + 12

Ezt elvégezve:

11x >= 11

x >= 1 | x€R



-7/(x+3) >= 0

Kikötés: x nem lehet -3

x<-3 mivel csak akkor lesz nagyobb 0-nál.

Viszont hogy egyenlő legyen 0-val azt nem lehet megoldani.

2012. márc. 2. 06:57