Csinos1212 kérdése:

Matek-fizika kérdés. Valaki segít?


Két gépkocsi ugyanazon az útvonalon halad.Az egyik 20 m-t, a másik 25 m-t tesz meg másodpercenként. Amikor a gyorsabb autó célba ér, akkor a másik még 6 km-re lesz a céltól. Hány perc alatt teszi meg a távot a gyorsabb gépkocsi? Milyen hosszú az útvonal?


Egy kérdésem még lenne. A gyorsabb gépkocsinak most az egész távot, vagy csak a 6 km-t kell megtennie? mert ha csak a hatot, akkor az első kérdést tudom. Mert akkor csak a "Milyen hosszú az útvonal?"-t nem tudom.


2012. febr. 28. 17:07
 1/5 BKRS ***** válasza:

Mindketto megteszi az egesz tavot.

A tavolsag a ketto kozott 5km/h sebesseggel novkeszik.

Amikor a gyors a celba er, akkor a tavolsag koztuk 6 km,

vagyis 6km / 5km/h = 1,4 h volt a teljes utazasi ido,

mert 1,4 ora alatt nol a tavolsaguk 6km-re.


A gyorsabb kocsi sebessege: 25m/s = 25*3,6 km/h

1,4 ora alatt 1,4*25*3,6 km= 126 km -t tesz meg. Ennyi volt az utvonal.

2012. febr. 28. 17:14
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ
2012. febr. 28. 17:16
 3/5 rajcziz ***** válasza:

v1 = 20 m/s

v2 = 25 m/s

a 6 km az útkülönbség, legyen mondjuk d = 6 km = 6000 m


a.)t idő alatt az 1. gépkocsi 6000 m-rel többet tesz meg, tehát

v2*t=v1*t + 6000

ebből a t:

v2*t-v1*t=6000

t(v2-v1)=6000

t=6000/(v2-v1)

t=6000/5

t=1200 s = 20 min


b.) a teljes útvonal egyenlő a második gépkocsi által megtett úttal:

s=v2*t

s=25*1200

s=30000 m = 30 km

2012. febr. 28. 17:17
 4/5 rajcziz ***** válasza:
Az első keveri a km/h-t a m/s-mal, szóval nem jó
2012. febr. 28. 17:18
 5/5 BKRS ***** válasza:
Igaz, koszi a javitast, ment a zold mancs erte.
2012. febr. 28. 23:36