Fizika. Egy kő 1m magasról leesett a főldre. Mennyi idő alatt ért le és mekkora sebességgel érkezett a talajra? Szabadesés témában van ez a kérdés.

2012. jan. 3. 19:54
 1/2 BKRS ***** válasza:

s=0,5gt^2

1=0,5*g*t^2

t = √(2/g)= √(2/9,81) = 0,45 (masodperc)

v=gt = 9,81*0,45 = 4,43 (m/s)

2012. jan. 3. 20:16
 2/2 anonim válasza:
végy a kezedbe egy kőt, arra rakj egy sebességmérőt, plusz egy időmérő. leejted 1 mről, és kész van :)
2012. jan. 7. 18:42