Egy üveg és a benne lévő 20 egyforma tabletta teljes tömege 180 gramm volt. Amikor az üvegben 15 tabletta van, akkor a teljes tömeg 165 gramm. Hány gramm az üveg?
2012. febr. 28. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:

y+20x=180

y+15x=165

átrendezed

y=180-20x

y=165-15X

180-20x=165-15X /-165

15-20x=-15x /+20x

15=5x /:5

5=x


visszahelyettesíted a x-et


y+20*5=180

y+15*5=165


y+100=180

y=80


y+75=165

y=90


hmm... ha jól számoltam akkor a két üveg nem egyforma tömegű.... lehetséges?

2012. febr. 28. 14:04
 2/4 anonim ***** válasza:

basszus...


az x nem 5, hanem 3:D:D:D:D

2012. febr. 28. 14:05
 3/4 anonim ***** válasza:

y+20*3=180

y+15*3=165


y+60=180

y=120


y+45=165

y=120



így már OK:D

2012. febr. 28. 14:06
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi jól számoltál te is én is...
2012. márc. 1. 15:04