Egy üveg és a benne lévő 20 egyforma tabletta teljes tömege 180 gramm volt. Amikor az üvegben 15 tabletta van, akkor a teljes tömeg 165 gramm. Hány gramm az üveg?2012. febr. 28. 13:57
1/4 anonim válasza:
y+20x=180
y+15x=165
átrendezed
y=180-20x
y=165-15X
180-20x=165-15X /-165
15-20x=-15x /+20x
15=5x /:5
5=x
visszahelyettesíted a x-et
y+20*5=180
y+15*5=165
y+100=180
y=80
y+75=165
y=90
hmm... ha jól számoltam akkor a két üveg nem egyforma tömegű.... lehetséges?
2/4 anonim válasza:
basszus...
az x nem 5, hanem 3:D:D:D:D
3/4 anonim válasza:
y+20*3=180
y+15*3=165
y+60=180
y=120
y+45=165
y=120
így már OK:D
4/4 A kérdező kommentje:
köszi jól számoltál te is én is...
2012. márc. 1. 15:04