2012. febr. 27. 19:56
1/2 BKRS válasza:
A harmadfoku gorbenk erinti az y=x^2-32 gorbet, megpedig belulrol, vagyis igy fog kinezni:
f(x) = Ax^2(x+B) - 32 = Ax^3 +ABx^2 -32
A belulrol valo erintes az csak akkor fog megvalosulni, ha AB ≥ 2
A -4 helyen is metszi a parabolat:
f(-4) = 16A(B-4) -32 = 2*16-32
A(B-4) = 2
A = 2/(B-4)
A ket fuggveny kulonbsegenek az integralja:
(A/4)x^4 +(AB/3)x^3 -32x - (2/3)x^3 + 32x =
=(A/4)x^4 +(AB/3)x^3 - (2/3)x^3
-4 es 0 kozt ez az integral:
-(64*A - 64AB/3 +128/3) = 64/3
64*A - 64AB/3 +128/3 = -64/3
3A-AB +2 = -1
3A-AB = -3
De azt tudjuk, hogy A = 2/(B-4)
6/(B-4) - 2B/(B-4) = -3
6-2B = 12-3B
B=6
A = 2/(6-4) = 1
Tehat a fuggveny:
f(x) = x^3 +6x^2 -32