1, Hány köbdeciméter standard állapotú hidrogén klorid gáz szükséges 1110 köbcenti 3,5 mol/köbdeciméter koncentrációjú sósav előállításához?


2, Hány köbcentiméter 0,1 mol/ köbdeciméteres oldat készíthető 15g NaCl-ből?


2012. febr. 27. 17:32
 1/2 anonim ***** válasza:

1. V(HCl)=?

Vm=24,5dm3/mol

3,5 mol/dm3 az azt jelenti, hogy

1dm3 oldatban van 3,5mol HCl

1110cm3=1,11dm3-ben van x mol HCl

x=1,11/1x3,5=3,885mol

V(HCl)=nxVm=3,885x24,5=95,1825 dm3


2. m(NaCl)=15g

M(NaCl)=58,5g/mol ebből n=0,2564mol


n=0,2564mol

c=0,1mol/dm3

V=? V=n/c=2,564dm3 ami 2564 cm3

2012. febr. 27. 19:17
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm!!!!
2012. febr. 27. 21:25