1, Hány köbdeciméter standard állapotú hidrogén klorid gáz szükséges 1110 köbcenti 3,5 mol/köbdeciméter koncentrációjú sósav előállításához?
2, Hány köbcentiméter 0,1 mol/ köbdeciméteres oldat készíthető 15g NaCl-ből?
2012. febr. 27. 17:32
1/2 anonim válasza:
1. V(HCl)=?
Vm=24,5dm3/mol
3,5 mol/dm3 az azt jelenti, hogy
1dm3 oldatban van 3,5mol HCl
1110cm3=1,11dm3-ben van x mol HCl
x=1,11/1x3,5=3,885mol
V(HCl)=nxVm=3,885x24,5=95,1825 dm3
2. m(NaCl)=15g
M(NaCl)=58,5g/mol ebből n=0,2564mol
n=0,2564mol
c=0,1mol/dm3
V=? V=n/c=2,564dm3 ami 2564 cm3
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm!!!!
2012. febr. 27. 21:25