Kémia házi feladat?

Figyelt kérdés
[link] na ezt a feladatot nem tudom megcsinálni. az elsőt megpróbáltam de nem hinném hogy jó. Már az nemvilágos hogy ott van az hogy "Vegyjel" a táblázat jobb oldalán és látszik hogy számok vannak oda megadva. Engem már ez megzavar, én úgy tudtam hogy a vegyjel azok betűk mint Pl.: H, Mg, O ...stb akkor eddig rosszul tudtam ? Hogy tudom ezt megcsinálni?
2012. febr. 5. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
mit tom én,szar vok kémiából
2012. febr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha bejönne a kép megnézném...
2012. febr. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
bocsi, túl nagy a felbontása, mindjárt töltök fel egy kisebb felbontásút
2012. febr. 5. 21:35
 4/10 A kérdező kommentje:
ezt remélem megnyitja: [link]
2012. febr. 5. 21:38
 5/10 Silber ***** válasza:
Nem tudom miféle dilettáns ír a vegyjelhez számokat, le kéne törni a kezét. Nincs valamiféle magyarázat a lapokon, hogy mely betűket jelenthetik esetleg...
2012. febr. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Melyik kémia könyvből tanulsz?

Esetleg tudok megoldókulcsot

2012. febr. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

tankönyv: [link]

munkafüzet: [link]

2012. febr. 5. 21:44
 8/10 anonim ***** válasza:

Az elsőt sztem jól írtad, csak én a helyedben az utolsó belted nem H-t, hanem 1-est ìrtam volna. Én sem értem, miért szamok vannak a vegyjeleknél, de megpróbálnám kitalálni, aztán vagy jóvagy nem, legalább foglalkoztam vele.

Szóval area gondoltam, az talán azt jelentheti, h hanyadik a főcsoportban fentről számolva. Pl. a 2. legyen kén, mert a hatodik főcsoportban az a második elem. (az világos ugye, hogy miért 6.főcsop., ha nem, akkor azért, mert a 6.főcsop-ban lévő elemeknek van 6külső e-ja)

Vagy nem tudom. Találj ki valamit :)

2012. febr. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Megtaláltam a tavalyi mf-emben ezt a fa-ot!

Mi órán átjavítottuk a számokat betűkké:

H, O, N, Cl és C.

Nálatok hogy lesz, azt nem tudom, nálunk így volt :)

14/L

2012. febr. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Valahogy megpróbálom megcsinálni ezek alapján :)
2012. febr. 5. 21:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!