Mi a helyes válasz ezekre a kémiai feladatokra?


Sziasztok.Megcsináltam,de nemvagyok benne biztos,hogy jól oldottam meg.


1:9.35 mol kén hány atomot tartalmaz?

2:Számitsd ki a H2S moláris tömegét.

3:21.15 milimo H2S hány molekulát tartalmaz?


Ha lehet akkor levezetést is kérek.Köszönöm előre is a válaszokat.


2012. febr. 21. 10:21
 1/4 Silber ***** válasza:

1.: 5,61*10^24 db

2.: M=2*1+1*32=34 g/mol

3.: 1,269*10^22 db


Amennyiben nem jól számoltál, elépzelhető a levezetés. De akkor írd le, hogyan kalkuláltál.

2012. febr. 21. 11:23
 2/4 A kérdező kommentje:

a számolások azok nagyjából jók.

1:az nem a ^23-on van?

2:az jó

3:A milimol-t hogy alakitottad át mol-ba?És ismét csak nem ^23-on van?

2012. febr. 21. 11:39
 3/4 Silber ***** válasza:

A milli ezredrészt jelent, így hárommal el kell tolni a tizedesjegyet.

És azért nem 10^23, mert nagyságrendbeli különbségek vannak. Példák:

12*10^23=1,2*10^24

0,008*10^23=8*10^20

2012. febr. 21. 12:49
 4/4 A kérdező kommentje:
Áhhh...értem :D köszönöm szépen :D
2012. febr. 22. 00:05