Sziasztok.Megcsináltam,de nemvagyok benne biztos,hogy jól oldottam meg.
1:9.35 mol kén hány atomot tartalmaz?
2:Számitsd ki a H2S moláris tömegét.
3:21.15 milimo H2S hány molekulát tartalmaz?
Ha lehet akkor levezetést is kérek.Köszönöm előre is a válaszokat.
2012. febr. 21. 10:21
1/4 Silber válasza:
1.: 5,61*10^24 db
2.: M=2*1+1*32=34 g/mol
3.: 1,269*10^22 db
Amennyiben nem jól számoltál, elépzelhető a levezetés. De akkor írd le, hogyan kalkuláltál.
2/4 A kérdező kommentje:
a számolások azok nagyjából jók.
1:az nem a ^23-on van?
2:az jó
3:A milimol-t hogy alakitottad át mol-ba?És ismét csak nem ^23-on van?
2012. febr. 21. 11:39
3/4 Silber válasza:
A milli ezredrészt jelent, így hárommal el kell tolni a tizedesjegyet.
És azért nem 10^23, mert nagyságrendbeli különbségek vannak. Példák:
12*10^23=1,2*10^24
0,008*10^23=8*10^20
4/4 A kérdező kommentje:
Áhhh...értem :D köszönöm szépen :D
2012. febr. 22. 00:05