A ládában 14 alma van. Zöld almából hattal kevesebb van, mint a pirosból. Hány db zöld alma van?
Szerintem 8, de a választható megfejtésben nincs 8-as.
2012. febr. 26. 14:46
1/7 anonim válasza:
piros almából nem tudjuk mennyi van, tehát X.
zöld almából annyit tudunk, hogy a pirosnál hattal kevesebb, tehát X-6
A ládában pedig a kettő összege (14) van, tehát:
x+(x-6)=14 /+6
2x=20
x=10
x volt a piros almák száma, tehát 10 piros alma van
x-6 a zöld almáé, tehát abban 10-6=4 zöld alma van.
10piros+4zöld= 14 alma a ládában.
3/7 anonim válasza:
piros alma száma: x ; zöld alma száma: x-6
Tehát: 2x-6=14
2x=20
x=10
Ezért: piros almából 10 van, zöldből pedig 4
5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek!
2012. febr. 26. 14:58
6/7 A kérdező kommentje:
az x=10-ig eljutott az öcsém, utána nem tudtuk tovább
2012. febr. 26. 14:59
7/7 anonim válasza:
ÉN 10.es vok de agyilag kiscsoportos ovis
34 éves