Segítene vki, matek első osztály?


A ládában 14 alma van. Zöld almából hattal kevesebb van, mint a pirosból. Hány db zöld alma van?

Szerintem 8, de a választható megfejtésben nincs 8-as.


2012. febr. 26. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

piros almából nem tudjuk mennyi van, tehát X.

zöld almából annyit tudunk, hogy a pirosnál hattal kevesebb, tehát X-6


A ládában pedig a kettő összege (14) van, tehát:


x+(x-6)=14 /+6

2x=20

x=10


x volt a piros almák száma, tehát 10 piros alma van

x-6 a zöld almáé, tehát abban 10-6=4 zöld alma van.


10piros+4zöld= 14 alma a ládában.

2012. febr. 26. 14:51
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
4 db zöld alma van.
2012. febr. 26. 14:52
 3/7 anonim ***** válasza:

piros alma száma: x ; zöld alma száma: x-6

Tehát: 2x-6=14

2x=20

x=10

Ezért: piros almából 10 van, zöldből pedig 4

2012. febr. 26. 14:52
 4/7 anonim ***** válasza:
4 zöld alma van és 10 piros
2012. febr. 26. 14:53
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek!
2012. febr. 26. 14:58
 6/7 A kérdező kommentje:
az x=10-ig eljutott az öcsém, utána nem tudtuk tovább
2012. febr. 26. 14:59
 7/7 anonim válasza:

ÉN 10.es vok de agyilag kiscsoportos ovis

34 éves

2012. márc. 10. 15:02