Matematika Szöges feladat Mi lehet a megoldás?


α és β egy közös szárral rendelkező két szög.Összegük 250°

,és tudjuk,hogy az α szög a β-val nem közös szögszárának meghosszabbítása a β szöget


a) 1:2

arányban osztja két részre. Mekkorák a szögek?


Nos a megoldás elméletileg

α:145° β=105°


Kérem,aki tud valamennyit segíteni a levezetésben,vagy akár csak egy kicsit rávezetni,az segítsen :)


Hálám üldözni fogja !


Köszönöm


2012. febr. 25. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:

α+β=250°

α+β/3=180°

2012. febr. 25. 22:20
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyenletrendszer:

I. a + b/3 + (180-a-b/3) = 180

II. a + b = 250

2012. febr. 25. 22:31
 3/8 anonim ***** válasza:

α=145° β=105° megoldás helyes, mert visszakapom ebből a 105° 2/3-át. Meg kellett oldani az α+β-180°=2β/3 egyenletet.


Van még egy másik megoldás is: α+β-180°=β/3! Ebben az esetben β=210° és α=40°, attól függően, hogy honnan értelmezik az 1:2 arányt. Ellenőrzés végett kérem vegye elő a szögmérőt és vonalzóit, és szerkessze meg a feladathoz tartozó ábrát!


Üdv.: Sz. Gy.

2012. febr. 25. 22:35
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mind a három választ! Holnap igyekszem leellenőrizni szerkesztéssel.
2012. febr. 25. 22:40
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Még ha üldözni fog, akkor is itt van:

[link]

2012. febr. 25. 22:44
 6/8 A kérdező kommentje:

Az utolsónak is köszönöm,hogy ilyen későn még egy ábrát is összedobott nekem. Köszönöm mindenkinek még egyszer,további szép estét!


Amúgy a hálám éjszaka nem üldöz,csak nappal.Ha ez egy kicsit megnyugtat:-)

2012. febr. 25. 22:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Eltérítettek, azért nem tudtam korábban válaszolni, de ha már megcsináltam a rajzot, közzéteszem a megoldást.:-)


[link]


Két egyenletrendszert kell megoldani:


1.

α + ß = 250

180 - α = ß/3


2.

α + ß = 250

180 - α = 2ß/3


Az eredmények

1.

α = 145

ß = 105


2.

α = 40

ß = 210


DeeDee

************

2012. febr. 26. 00:34
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi DeeDee!
2012. márc. 11. 12:46