3x+2y+1/2z= 40 x+y+z= 41 Nem tudom levezetni. Mi lehet a magoldás?

A megoldás meg van. 3--8--30. De,hogy jön ki??
2012. febr. 19. 18:59
 1/7 A kérdező kommentje:
Leírom újra, mert alig engedték a kérdést feltenni. 3x+2y+1/2z=40 X+Y+Z=41
2012. febr. 19. 19:02
 2/7 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nincs még egy egyenlet? Legalább annyi egyenlet kell, ahány az ismeretlenek száma.
2012. febr. 19. 19:03
 3/7 A kérdező kommentje:
Egy étterembe vendégek érkeztek. Férfiak,nők, gyermekek.41-en voltak. Férfiak 3 dollár, nők 2 dollár, gyermekek fél dollárért fogyasztottak.Végül 40 dollárt fizettek. Hány férfi,nő,gyerek fogyasztott?
2012. febr. 19. 19:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Van ennek a feladatnak két megoldása is:

[link]

Végre nem csak tyúkokkal és nyulakkal, motorokkal és kocsikkal lehet látni ilyen feladatot.

2012. febr. 19. 22:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem csak egy megoldás van. :-)


3x + 2y + z/2 = 40

x + y + z = 41


Az első mindkét oldalát megszorozva 2-vel, a második marad

6x + 4y + z = 80

x + y + z = 41

Az elsőből kivonva a másodikat

5x + 3y = 39


Ebből x-e kifejezve

x = (39 - 3y)/5

A zárójelből 3-at kiemelve

x = 3[(13 - y)/5]

A szögletes zárójelben levő kifejezés akkor lesz 5-tel osztható, ha

y = 3

vagy

y = 8


Ha y = 3

akkor

x = 6

z = 32


Ha y = 8

akkor

x = 3

z = 30


Tehát a két megoldás:

x = 6

y = 3

z = 32

és

x = 3

y = 8

z = 30


DeeDee

**********

2012. febr. 19. 23:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocs, nem láttam hogy van már válasz, de ismétlés a tudásnak az ő édes anyukája.:-)

Csak mellékesen a kérdezőnek: félreérthető volt az egyenleted leírása a kérdésben, máskor használj zárójelet, vagy az (1/2)z helyett egyszerűen z/2-t.


DeeDee

*******

2012. febr. 19. 23:54
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. febr. 20. 04:34