HELP legyen szíves valaki ezeket a feladatok elmagyarázni, segíteni benne? -


Mennyi üdítőitalt öntünk abba a henger alakú pohárba, amelynek belső átmérője 8cm, belső magassága 12 cm, ha csak a pohár háromnegyedéig töltjük az italt?


Egy 25 fős csoportban a matematika dolgozatok átlaga 82 pont, egy 19 fős csoportban pedig 76 pont. Mennyi a 44 tanuló matematika-dolgozatainak átlaga?


Egy egyenlő oldalú háromszög egyik szögfelezőjének hossza 5 cm. Adja meg a háromszög kerületét és területét?


2012. febr. 17. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Tudni kell ugye a henger térfogatának a képletét: az alap területének és a henger magasságának a szorzata. Na most a magasságot tudjuk, az alapterület meg ugyebár egy 8 centis átmérőjű kör területe, a kör területét tudjuk. Kör területének képlete: r2(négyzet) * pí. r ugye a sugár, mi az átmérőt tudjuk, a sugár az átmérőnek a fele.


Ebből már ki tudod számolni az egész henger térfogatát, utána annak a 3/4-ét, és meglesz az eredmény.

2012. febr. 17. 20:56
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Mi a probléma? Megkeresed a henger térfogata "című" képletet, beírod az adatokat, kiszámolod.

Átmérő: 8cm, folyadékmagasság: 9cm (merthogy ez a 3/4-ed. 0,75*12)

Eredmény: 452 cm3

2012. febr. 17. 20:58
 3/5 anonim ***** válasza:

A 25 fős csoportban lévők átlagban 82 pontot szereztek, ez azt jelenti, hogy összesen:


25 * 82 = 2050 pontot szereztek.


A másik csoportban hasonlóan:


19 * 76 = 1444 pontot szereztek.


Összesen szereztek tehát: 2050 + 1444 = 3494 pontot és ezt kell elosztani az összlétszámmal, hogy megkapjuk az egy főre eső átlagos pontszámot:


3494/(25+19) = 3494/44 = 79,41 pont a matematikai-dolgozatok átlaga

2012. febr. 17. 22:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Látom az utolsó feladatra még nem válaszoltak...így megteszem én.

Az egyenlő oldalú háromszögről jó tudni, hogy minden szöge egyenlő. Azaz ha a háromszög szögeinek az összege 180, akkor az egyik szöge 180/3=60 fok. Ha húzunk egy szögfelezőt, akkor két háromszöget kapunk. Mivel szögfelező, ezért mindkét háromszögben lesz egy 30 fokos szög meg egy 60 fokos. Megint csak kivonva a 180-ból észrevehetjük, hogy derékszögű háromszöget kaptunk. Mivel ennek a derékszögű háromszögnek ismerjük az egyik oldalát és a szögeit, felírhatjuk, hogy cos60=5/x, ahol x a 30 fokos szöggel szembelevő befogó. Ugyan ezeket a szám1tásokat elvégezheted a másik derékszögű háromszögben is, viszont észreveheted, hogy egy egyenlő oldalú háromszögben a szögfelező egyben oldalfelező is. Így a fent kapott eredményt megszorzod kettővel és meg is kaptad az alap méretét. Mivel a magasság adott (5cm) az alapot kiszámoltad, használhatod a területképletet, miszerint T=(alap*magasság)/2.


Rajzold le és te is rájössz, hogy nem is annyira bonyolult feladat.

2012. febr. 18. 00:41
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítségeket!
2012. febr. 18. 19:53