Valaki segitsen légyszives!? ( sürgős)

egy vezetékben 4,5 A az áram erôssége.,a vezetékben 150C tõltés halad át. meńyi idóre van ehhez szũkség.?
2012. febr. 17. 10:59
 1/2 bongolo ***** válasza:

Az áramerősség olyami, mint a töltésáramlás "sebessége". Vagyis hogy mennyi töltés halad át másodpercenként. Képletben:

I = Q/t


Ebből t=Q/I = 150/4,5 sec

2012. febr. 17. 11:08
 2/2 A kérdező kommentje:
Hálás köszönet!
2012. febr. 17. 11:10