egy vezetékben 4,5 A az áram erôssége.,a vezetékben 150C tõltés halad át. meńyi idóre van ehhez szũkség.?2012. febr. 17. 10:59
1/2 bongolo válasza:
Az áramerősség olyami, mint a töltésáramlás "sebessége". Vagyis hogy mennyi töltés halad át másodpercenként. Képletben:
I = Q/t
Ebből t=Q/I = 150/4,5 sec
2/2 A kérdező kommentje:
Hálás köszönet!
2012. febr. 17. 11:10