Nem értem a fizika házifeladatomat! Hogyan kell megoldani?


A feladat a következő:


Homogén elektromos mezőben, melynek térerőssége 3x10^5 V/m, elengedünk egy 4x10^-3 töltésű részecskét. Az elektromos mező ezen 30J munkát végez.


a, Mekkora erő hat a részecskére?

b, Mennyi a befutott pálya végei között a feszültség?

c, Mekkora a megtett út?

d, Mennyi az eltért sebesség, ha a részecske tömege 0.2g?


Hogyan kell megoldani? Valaki levezetné nekem kérem? Képletekkel, és számolásokkal.

Előre is köszönöm!


2012. febr. 13. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

E = 3*10⁵ V/m

q = 4*10⁻³ C

m = 0,2 g = 2*10⁻⁴ kg


E = F/q


F = E*q = 3*10⁵*4*10⁻³ = 1200 N


W = F*s = 1200*s = 30 J


s = W/F = 30/1200 = 0,025 m = 25 mm


U = E*s = 3*10⁵*0,025 = 7500 V (feszültség)


W = F*s = 1/2*m*v² = 30 J


v² = 2*30/m = 2*30/(2*10⁻⁴)


v = √[2*30/(2*10⁻⁴)] = ?

2012. febr. 13. 23:25
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. febr. 14. 15:21
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező: lenyomoztam IP-cím alapján, ki vagy. Már üzentem is a fizikatanárodnak, hogy egy netes fórumon oldatod meg a házifeladatodat.
2012. febr. 15. 14:51