Van olyan egyenlet amelynek a megfejtése 25?

És legyenek benne ismeretlenek is! Ha van akkor írjátok meg!
2009. jún. 2. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
5x=125... nem nehéz ilyet kitalálni
2009. jún. 2. 19:43
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
x-25=0 ennél egyszerűbbet nem tudok :)
2009. jún. 2. 19:49
 3/6 A kérdező kommentje:
én egy kicsit bonyolultabbat szeretnék amiben vannak törtek is
2009. jún. 2. 19:50
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Legyen benne ismeretlen is :) Áh, hidd el nekem, nagyon ritka az olyan egyenlet, melyben van ismeretlen. Talán még nem is láttam olyat :)


Nah öcsi:

1. négyzetgyökgyökX=5

2009. jún. 2. 20:05
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
a 2. vagyok: íme egy bonyolultabb ((x+5)*(x-5))/(x^2-25)=x/25 :). Aztán lehet még bonyolítani. Ha te magad akarsz ilyeneket, akkor leírod egy papírra, hogy x=25 és elkezdesz vele trükközni. Pl mindkétoldalhoz hozzáadsz 10-et. Ekkor x+10=35 most oszd el x négyzettel mindkét oldalt: (1/x)+(10/x^2) = 35/x^2 stb
2009. jún. 2. 20:08
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi ezek jók!
2009. jún. 2. 21:19