Hogyan kell megoldani ezt a 2 matematika példát? (szöveges feladat)


Letudná valaki vezetni nekem a két feladat megoldását? :S


1. A Föld népessége évente 1,48%-kal növekszik,2001-ben 6,2 milliárd ember élt a Földön. Melyik évben érné el az össznépesség száma a 8 milliárdot változatlan szaporodási ütem mellett?


2. A világméretű szociológiai kutatások eredményeként a fejlett ipari országok egy főre jutó nemzeti összterméke(GDP) és a lakosság várható élettartalma között hozzávetőleg az alábbi tapasztalati összefüggés állítható fel. É= 75,-5*1,081 (kitevőben)-> 6000-G/ 206, ahol É az átlagos várható élettartam években,G pedig GDP,reálértékben átszámítva 1980-as dollárra. Mennyi GDP növekedés szükséges a várható élettartam 10 évvel való meghosszabbodására,ha ez

a) 40 évről 50 évre történik

b) 50 évről 60 évre történik

c) 60 évről 70 évre történik


2012. febr. 8. 18:15
 1/3 BKRS ***** válasza:

1)

6,2* (1,0148)^x = 8

(0,0148)^x = 8/6,2

log((1,0148)^x) = log(8/6,2)

x * log((1,0148)) = log(8/6,2)

x = log(8/6,2)/log((1,0148))

x = 17,3495834

2012. febr. 8. 18:29
 2/3 BKRS ***** válasza:
A masodiknal mi is van pontosan a kitevoben?
2012. febr. 8. 18:30
 3/3 A kérdező kommentje:
6000-G/ 206
2012. febr. 8. 18:41