Matek ötletem kéne elinduláshoz?


Egy kereskedő 50kg szőlőt 800 Ft-ért vett.

A szőlőt szétválogatta, és egyik részét 15%-os haszonnal adta el, másik részét 5%-os veszteséggel, így 56 Ft haszonra tett szert. Hány kg szőlőt adott el nyereséggel és hányat veszteséggel


2012. febr. 7. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:

50kg 800Ft

1kg=16

16*1,15=18,4 16*0,95=14,2

x*18,4+(50-x)*15,2=856

18,4x+760-15,2x=856

3,2x=96

x = 30


Válasz:

30 kilót adott el 15%-os haszonnal, 20 kilót meg 5%-os veszteséggel. Xar üzlet volt ez tanárnő!

2012. febr. 7. 21:14
 2/6 anonim ***** válasza:
miért ne írtam, volna el.. na mindegy ebből úgy sem érted meg.. :) a 14,2-őt írtam el, valójában 15,2 de a következő sorban látszik.. már ha értenéd az egyenletet leírva
2012. febr. 7. 21:16
 3/6 anonim ***** válasza:

x + y = 50 kg


Beszerzési egységár:


800/50 = 16.- Ft/kg


Eladási egységárak:


16*1,15 = 18,40 Ft/kg (x)


16*0,95 = 15,20 Ft/kg (y)


Bevétel:


18,40*x + 15,20*y = 800 + 56

2012. febr. 7. 21:49
 4/6 anonim ***** válasza:
és y=50-x és így lesz egyismeretlenes
2012. febr. 7. 22:52
 5/6 anonim ***** válasza:

"Xar üzlet volt ez tanárnő!"

Most talán már igen, de nem akkor, amikor 50 kg szőlőt megvehettél 800 Ft.ért. Ma egy kiló annyi.

2012. febr. 7. 22:53
 6/6 anonim ***** válasza:
hát te sem vagy kereskedő.. ha nincs rajta 100%-os haszon, nem érdemes foglalkozni vele.. :D de sztem több, én sem vagyok amúgy
2012. febr. 7. 23:20