Egy kereskedő 50kg szőlőt 800 Ft-ért vett.
A szőlőt szétválogatta, és egyik részét 15%-os haszonnal adta el, másik részét 5%-os veszteséggel, így 56 Ft haszonra tett szert. Hány kg szőlőt adott el nyereséggel és hányat veszteséggel
2012. febr. 7. 20:44
1/6 anonim válasza:
50kg 800Ft
1kg=16
16*1,15=18,4 16*0,95=14,2
x*18,4+(50-x)*15,2=856
18,4x+760-15,2x=856
3,2x=96
x = 30
Válasz:
30 kilót adott el 15%-os haszonnal, 20 kilót meg 5%-os veszteséggel. Xar üzlet volt ez tanárnő!
2/6 anonim válasza:
miért ne írtam, volna el.. na mindegy ebből úgy sem érted meg.. :) a 14,2-őt írtam el, valójában 15,2 de a következő sorban látszik.. már ha értenéd az egyenletet leírva
3/6 anonim válasza:
x + y = 50 kg
Beszerzési egységár:
800/50 = 16.- Ft/kg
Eladási egységárak:
16*1,15 = 18,40 Ft/kg (x)
16*0,95 = 15,20 Ft/kg (y)
Bevétel:
18,40*x + 15,20*y = 800 + 56
4/6 anonim válasza:
és y=50-x és így lesz egyismeretlenes
5/6 anonim válasza:
"Xar üzlet volt ez tanárnő!"
Most talán már igen, de nem akkor, amikor 50 kg szőlőt megvehettél 800 Ft.ért. Ma egy kiló annyi.
6/6 anonim válasza:
hát te sem vagy kereskedő.. ha nincs rajta 100%-os haszon, nem érdemes foglalkozni vele.. :D de sztem több, én sem vagyok amúgy