Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fogalmazás tippek? Semmi ötletem.

Fogalmazás tippek? Semmi ötletem.

Figyelt kérdés

Ma egész nap tanultam és már annyira kifáradtam,hogy gondolkodni sem tudok.Nem azt kérem,hogy írja meg valaki a fogalmazást,csak tippeket,segítséget..

A fogalmazás címe : A mindennapi nyelvhasználat igényessége.


2011. nov. 21. 18:46
 1/3 anonim válasza:
hát írj arról a bevezetésben milyen fontos kommunikációs eszköz a beszéd,milyen lenne a világ nélküle,aztán már ne a bevezetésbe,térj ki arra milyen választékos és nehéz és gyönyörű a magyar nyelv,arról,általános nyelvtani szabályokról (pl gondoljunk csak bele,nem mindegy a névelő használata,vagy a ragok fontossága...) és milyen nehéz más nyelvű magyart tanuló embereknek azt megtanulni,ami nekünk már magától értetődő.a végére legyen még egy apró elmélkedés arról,hogy milyen választékosan tudjuk kifejezni magunkat.Ilyesmit képzelek el
2011. nov. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tethy válasza:

Nem tudom van e kritérium terjedelmileg vagy ilyenek én olyasmikre gondoltam:


-Bevezetőben: Napjainkban a nyelvünk lényegesen különbözik a régen használttól. (Picit kifejteni, hogy pl az internet, az idegen kultúrák hatása az etnikumok saját nyelvének beintegrálódása a miénkbe...)


- Múlt, történelmi rész: Régen milyen volt a nyelvünk, hogy beszéltek a középkorban, ill. hogy a közvetlen őseink tájszólása, szavaik megválogatása. Kitérnék arra, hogy máshogy beszéltek korosztályok fiatal-öreg egymással, illetve a falu és a város differenciájára.


-Jelen: Mennyire fontos a szép, választékos beszéd, hogy ügyelni kell a szavainkra, esetleg kitérhetsz arra, hogy egyes szavakat ma már más értelemben használunk. (Pl, Süket, nyomorék- argó lenéző szóhasználat) stb.


Remélem tudtam segíteni.


Érdekelne a kész munkád :) (tethy.tethy@gmail.com)


Szép estét, jó munkát!


Tethy

2011. nov. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. :) majd elküldöm. :)
2011. nov. 21. 19:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!