Adott egy 8 cm élű kocka.
a. Tekintse a kocka egyik lapját! E négyzet oldalain az egyik csúcsponttól pozitív körüljárási irányban kiindulva jelölje ki az első negyedelő pontokat! Milyen négyszöget határoz meg ez a négy pont? Mekkora e négyszög területe?
b. A kocka síkmetszetei között vannak szabályos háromszögek is. Rajzolja be a kocka ábrájába a legnagyobb ilyen szabályos háromszögek egyikét. Hány ilyen van?
c. Mekkora egy ilyen háromszög?
2012. febr. 7. 14:39
1/4 Kinga néni válasza:
2)
húzz be 3 lapátlót úgy, h egy háromszöget alkossanak
oldala: a^2=8^2+8^2
2) területe: m*a/2
a^2=m^2+(a/2)^2
1)-nél nem igazán értem, mi van...
2/4 A kérdező kommentje:
Az a. részét én se vágom. És jól gondolom h 12 db ilyen háromszög van? mert 1 csúcsból húzható 3, 8 csúcs van, de mindegyiket kétszer számoltam. Köszönöm a segítséget!
2012. febr. 7. 15:26
3/4 anonim válasza:
Az a.) kérdésnek semmi köze a kockához, lehet ezért tűnt nehéznek:
4/4 Kinga néni válasza:
sztem 8 ilyen van: minden csúcshoz tartozik egy ilyen tetraéder, melynek ez az "alaplapja"