Valaki segítene?2012. febr. 4. 22:25
1/4 anonim válasza:
Egy sokszögben lévő átlók száma: [n*(n-3)]/2
n+[k*(k-3)]/2=103
k+[n*(n-3)]/2=80
Két ismeretlen, egyiket kifejezed, megoldod, majd visszahelyettesítve megkapod a másik sokszög oldalainak számát.
2/4 A kérdező kommentje:
Ezt csináltam én is és a következő egyenlet jött ki:
-n^4+163n^2-298n=1372
itt akadtam el
2012. febr. 4. 22:40
4/4 anonim válasza:
Ez egy redukált negyedfokú egyenlet, ránézel, és kitalálod, hogy melyik két másodfokú szorzata. Vagy ha úgy nem megy, akkor az (a+b+c)^2 azonosságban megpróbálod előállítani a negyed és másodfokú tagot, és egy változót beraksz c helyére. Levonni a felesleget, majd a^2-b^2 azonosság és megvan a két másodfokú aminek a szorzata. De csak úgy zárójelben, a Kömal feladatait nem it kellene megkérdezni... Anno gimis koromban én is csináltam - kooperáció nélkül is megy...