Rajzoltunk két szabályos sokszöget. Az egyiknek pirosra festettük az oldalait és zöldre az átlóit, a másiknak pedig zöldre festettük az oldalait és pirosra az átlóit. A piros szakaszok száma 103, a zöld szakaszoké 80. Hány oldala van a sokszögeknek?

Valaki segítene?
2012. febr. 4. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy sokszögben lévő átlók száma: [n*(n-3)]/2


n+[k*(k-3)]/2=103

k+[n*(n-3)]/2=80


Két ismeretlen, egyiket kifejezed, megoldod, majd visszahelyettesítve megkapod a másik sokszög oldalainak számát.

2012. febr. 4. 22:36
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezt csináltam én is és a következő egyenlet jött ki:

-n^4+163n^2-298n=1372

itt akadtam el

2012. febr. 4. 22:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Az egyik 13 a másik 15 oldalú.
2012. febr. 6. 18:33
 4/4 anonim válasza:
Ez egy redukált negyedfokú egyenlet, ránézel, és kitalálod, hogy melyik két másodfokú szorzata. Vagy ha úgy nem megy, akkor az (a+b+c)^2 azonosságban megpróbálod előállítani a negyed és másodfokú tagot, és egy változót beraksz c helyére. Levonni a felesleget, majd a^2-b^2 azonosság és megvan a két másodfokú aminek a szorzata. De csak úgy zárójelben, a Kömal feladatait nem it kellene megkérdezni... Anno gimis koromban én is csináltam - kooperáció nélkül is megy...
2012. febr. 10. 19:24