Mekkora a sinx cosx értéke, ha sinx=3/5 és x eleme a [0,2PI]?
Nagyon fontos és sürgős lenne, a trigonometria sosem volt az erősségem. Lépésről lépésre le tudnátok írni?
Van hozzá megoldásom, de nekem a lépések kellenének.
Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. febr. 2. 18:49
1/2 BKRS válasza:
sin(x)= 3/5
akkor cos^2(x) = 1-sin^2(x) = 1-9/25 = 16/25
cos(x) =4/5
vagy
cos(x)=-4/5
Tehat sin(x)cos(x) = 12/25 vagy sin(x)cos(x) = -12/25
2/2 A kérdező kommentje:
Minden létező összefüggést megpróbáltam rá, de akkor ezek szerint elszámoltam.
Köszönöm a segítséged! :)
2012. febr. 2. 20:18