Valaki jártas a Trigonometriában?


Mekkora a sinx cosx értéke, ha sinx=3/5 és x eleme a [0,2PI]?

Nagyon fontos és sürgős lenne, a trigonometria sosem volt az erősségem. Lépésről lépésre le tudnátok írni?

Van hozzá megoldásom, de nekem a lépések kellenének.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. febr. 2. 18:49
 1/2 BKRS ***** válasza:

sin(x)= 3/5

akkor cos^2(x) = 1-sin^2(x) = 1-9/25 = 16/25

cos(x) =4/5

vagy

cos(x)=-4/5

Tehat sin(x)cos(x) = 12/25 vagy sin(x)cos(x) = -12/25

2012. febr. 2. 19:55
 2/2 A kérdező kommentje:

Minden létező összefüggést megpróbáltam rá, de akkor ezek szerint elszámoltam.

Köszönöm a segítséged! :)

2012. febr. 2. 20:18