2012. febr. 1. 15:22
1/1 anonim válasza:
Mivel minden rombusz paralelogramma, az átlói felezik egymást, és mivel minden rombusz deltoid, ezért az átlói merőlegesek egymásra. Így az oldal meghatározásához csak fel kell írni a pitagorasz tételt a fél átlók és az oldal által meghatározott háromszögre:
a^2 = (e/2)^2 + (f/2)^2,
a = gyök((e/2)^2 + (f/2)^2).