Rombusz átlói vannak megadva akkor hogy számoljam ki az oldalát? Kerülethez kéne

2012. febr. 1. 15:22
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Mivel minden rombusz paralelogramma, az átlói felezik egymást, és mivel minden rombusz deltoid, ezért az átlói merőlegesek egymásra. Így az oldal meghatározásához csak fel kell írni a pitagorasz tételt a fél átlók és az oldal által meghatározott háromszögre:

a^2 = (e/2)^2 + (f/2)^2,

a = gyök((e/2)^2 + (f/2)^2).

2012. febr. 1. 15:29