Fizika, hidrosztatika, hogy számoljam ki?

Egy test súlya vízbe mártva 3N, ha csak félig merül vízbe, akkor 4N. Mekkora a test sűrűsége és térfogata?
2011. dec. 13. 18:21
 1/2 Mátyás3 ***** válasza:

nah : F = mg, q= m/V

tehát F = V g q

ha teljesen belemerül akkor

Vg q(test) - Vg q(víz) = 3N ( a test súlya- víz súlya)

ha félig merül bele:

Vg q(test)- Vg q(víz) /2 = 4 N nah

2 egyenlet, 2 ismeretlen hajrá :D ( q vizet tudjuk)

2011. dec. 13. 18:49
 2/2 Mátyás3 ***** válasza:

Ha nem menne : első egyenletet átrendezve majd behelyettesítve a másodikba:

Vg q(test) = 3N + Vg q(viz)

3N + Vg q(víz)/2 = 4N

ebből V = 2N/(g*q(víz)) = 0.0002 köbméter,

q test pedig :


q(test) = (3+ g q(víz) V)/gV

tehát q test = 2500 kg / köbméter tehát ez vmi sűrű kis szar :D

2011. dec. 13. 19:00