Egy test súlya vízbe mártva 3N, ha csak félig merül vízbe, akkor 4N. Mekkora a test sűrűsége és térfogata?2011. dec. 13. 18:21
1/2 Mátyás3 válasza:
nah : F = mg, q= m/V
tehát F = V g q
ha teljesen belemerül akkor
Vg q(test) - Vg q(víz) = 3N ( a test súlya- víz súlya)
ha félig merül bele:
Vg q(test)- Vg q(víz) /2 = 4 N nah
2 egyenlet, 2 ismeretlen hajrá :D ( q vizet tudjuk)
2/2 Mátyás3 válasza:
Ha nem menne : első egyenletet átrendezve majd behelyettesítve a másodikba:
Vg q(test) = 3N + Vg q(viz)
3N + Vg q(víz)/2 = 4N
ebből V = 2N/(g*q(víz)) = 0.0002 köbméter,
q test pedig :
q(test) = (3+ g q(víz) V)/gV
tehát q test = 2500 kg / köbméter tehát ez vmi sűrű kis szar :D