Holnap írunk fizika témazárót és lesz benne egy számolós feladat is. Ilyen sűrűségről,meg a kiszámításáról. egyenlőre 1 feladatot csináltam meg. Jól?


Mi úgy tanultuk hogy ró= m:V (Vagyis sűrűség=tömeg: térfogat.

itt a feldat:

xy anyag tömege 55 gramm, térfogatát nem tudjuk. Sűrűsége 12,9 g/cm3 (köbcenti csak a hármast nemtom felülre irni:D) és hát én úgy számoltam ki hogy h a térfogat hiányzik akkor fordítva kell számolnom vagyis szoroznom kell a tömeget a sűrűséggel. és 55x12,9 az elvileg 709,5 cm3 , nem? akkor ez jó lett:D?


2012. febr. 1. 11:46
 1/6 bensdorp ***** válasza:

ró=m:V (mindkét oldalt szorzod V-vel)

ró*V=m (mindkét oldalt osztod róval)

V=m:ró (ezt pedig behelyettesíted)


Mindig úgy, mintha matematikai egyenletek lennének, ne ijedj meg attól, hogy fizikának hívják! :)

2012. febr. 1. 11:53
 2/6 anonim ***** válasza:

ró=m/V

12,9=55/V

12,9V=55

V=55/12,9=4,26cm^3

2012. febr. 1. 12:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Amúgy van egy olyan dolog a fizikában, amit "szamárháromszög"-nek hívnak, az ilyen három tényezős képletekkel működik.

Bármelyik formáját is tudod a képletnek, az, amelyiket osztod (itt az m) kerül a háromszög tetejébe, a másik kettő az aljába. Tehát ha a V-t szeretnéd megkapni, akkor az m/ró, ha pedig az m-et akkor az ró*V

[link]

Így kell elképzelni, csak az u helyén az m van, az R és az i helyén pedig a ró és a V

2012. febr. 1. 12:07
 4/6 A kérdező kommentje:

Itt egy másik:

xy anyag tömegét nem ismerjük, térfogata 36 cm3 sűrűsége pedig 3,5g/cm3. Akkor m=ró*V vagyis 3,5*36? És az akkor 126g.?

2012. febr. 1. 13:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen :)
2012. febr. 1. 13:39
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget:)
2012. febr. 1. 16:24