leírás is kéne h hogyan lett kiszámolva2012. jan. 31. 17:48
1/4 Tom Benko 



válasza:





Ki lehet emelni 111-et, marad az 1+2+3+... sor, ezt összegezni 1-től 20-ig egyszerű. Az eredményt megszorzod 111-gyel.
2/4 anonim válasza:
=111(1+2+3+...+20)=111[20.21/2)]=111.210=23 310
a 20.21/2 magyarázata:
a levezetésre nem emlékszem, mert 3 éve nem tanultam már matekot (bölcsészkaron vagyok harmadéves) - ezt a kis elégtelenséget el lehet nekem nézni
de minden 1+2+3+...+n összeget felírhatunk a következőképpen: n(n+1)/2
3/4 anonim 



válasza:





Ez egy egyszerű számtani sorozat, ahol a 20. elemet kell meghatározni:
a(n)=a(1)-(n-1)d
d=111
a(20)=111+19*111
a(20)=2320
4/4 anonim 



válasza:





Folyt:
S(n)=[(a1+an)n]/2
S(n)=13,492