Medve,Róka,és a Farkas vásároltak a boltban 600 Ft-ért ennivalót.Medve feleannyit fizetett,mint Róka és a Farkas együtt.Róka pedig harmad részét fizette annak,amennyit Medve és Farkas együtt fizetett.Hány forintot fizetett Farkas?
2012. jan. 29. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Jelölje a három állatot M,R,F


R+F/2=M

M+F/3=R

M+F+R=600


három ismeretlen és három egyenlet...meg lehet oldani.

rendezd őket:

R+F-2M=0

M+F-3R=0

M+F+R=600


Az elsőből kivonod a harmadikat, megkapod az M-et.

A másodikból kivonod a harmadikat megkapod az R-et.

Ezeket visszahelyettesíted a harmadik egyenletbe és megkapod az F-et, ami egyenlő 250-el.

2012. jan. 29. 17:26
 2/7 anonim válasza:

tehát az eredmény Farkas 250 ft fizetett

három ismeretlen és három egyenlet...meg lehet oldani,de én még egy ismeretlen egyenletet sem csináltam.....

ha medve felét fizette ki=200

Róka egyharmadát=150 ft

Medve=mint írta 250 ft

Tehát akkor M+F=400 ft együtt,de ennek a harmada sehogy nem jön ki!!!!!!!amúgy köszönöm

2012. jan. 29. 18:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Gondolom az előző egyben a kérdező is...

Az egyenletrendszert többféle módon megoldhatod.

Én azt javasoltam, hogy vond ki az első egyenletből a másodikat:R+F-2M-M-F-R=-600, ebből kijön, hogy -3M=-600, amiből M=200.

Ha a másodikból is kivonod a harmadikat: M+F-3R-M-F-R=-600. Ebből, -4R=-600, azaz R=150.

Visszahelyettesítve a harmadikba megkapod, hogy F=250.


Medve feleannyit fizetett,mint Róka és a Farkas együtt: (R+F)/2=M... (150+250)/2=200, ez helyes.

Róka pedig harmad részét fizette annak,amennyit Medve és Farkas együtt fizetett:R=(M+F)/3...150=450/3, ez is helyes.

2012. jan. 29. 18:42
 4/7 anonim ***** válasza:
A hibád, hogy M+F=450 és nem 400
2012. jan. 29. 18:43
 5/7 anonim válasza:
Nagyon szépen köszönöm a választ.....összekeveredtem a sok névben,bocs a számolásért.....unokám harmadikos,elméletben ő is ennyit számolt.....csak,hát én szeretem ha biztosra tudjuk a választ,,,,,igaz ők még így nem tanulnak számolni,én meg már kimentem a gyakorlatból.....azt tudom amit itt tanítotok nekem,,,,,hogy el tudjam mondani a felnőttek nyelvén a feladat megoldását.
2012. jan. 29. 19:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Harmadikban ilyet tanulnak? Meglehet oldani egyszerűbben is, de azért ez nem magas egy kicsit egy harmadikos gyereknek? Ezzel csak elrettenti a tanárnő a diákokat a matektól.
2012. jan. 29. 19:34
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez semmi....és amennyi házija van még....szegénynek nem a számolás a sok,hanem nem elég kiszámolni valami,még becsülni is kell,meg ellenőrizni is a feladatott.....ebben az évben már 3. matek füzetünk félig tele van,és ő inkább ebbe fárad bele...ezek a szöveges feladatok legalább megmozdítja a fantáziáját,szeret rajtuk töprengeni....amúgy köszi.
2012. márc. 1. 15:11