Mennyi a molszázalékos összetétele?

5 mol/dm3 cc-jú KOH-oldat sűrűsége 1,216g/cm3

2012. jan. 28. 12:28
 1/2 A kérdező kommentje:
én 10%-t kaptam, de sztem az nem jó
2012. jan. 28. 12:39
 2/2 anonim ***** válasza:

M(KOH) = 56,10564 g/mol

M(H₂O) = 18,01528 g/mol


5 mol = 5*56,10564 = 280,5282 g KOH


m = V*ρ = 1*1,216 = 1216 g


Víz: 1216 – 280,5282 = 935,4718 g H₂O


935,4718/18,01528 = 51,926575 mol H₂O


5 + 51,926575 = 56,926575 mol van az oldatban összesen


%(n/n) = 5/56,926575*100 = 8,78324 %


[link]

2012. jan. 29. 00:51