Nem kérem, h csináljátok meg a feladatot, csak segítsetek elindulni nekem. A 15 g az most mire vonatkozik, az most az oldószer?2011. aug. 9. 18:23
1/2 anonim válasza:
Szia!
A 15g CCl4 az oldószerünk, abban oldjuk fel az oldott anyagot, vagyis a jódot, így lesz 16g oldatunk.
Megcsináltam a feladatot, remélem jó lett, nem tuti hogy jó az eredményem, azért leírom.
oldószer: 15g CCl4
oldott anyag: 1g I2
....................
oldat= oldószer + oldott anyag= 16g oldat
m/m%=oldott anyag tömege osztva oldat tömege szorozva 100%-kal.
Tehát behelyettesítem a képletbe:
m/m%= 1g/16g * 100% = 6.25m/m%-os az oldat.
Nem biztos, hogy jó. :)
2/2 anonim válasza:
tökéletes:)
amiBEN oldunk, az az oldószer, amiT oldunk, az az oldott anyag, a kettő összege az oldat. tömeg%=100*m(oldott anyag):m(oldat)