15, 00 g szén-tetrakloridban 1, 00 g jódot oldunk fel. Mekkora lesz az oldat % (m/m) -os összetétele?

Nem kérem, h csináljátok meg a feladatot, csak segítsetek elindulni nekem. A 15 g az most mire vonatkozik, az most az oldószer?
2011. aug. 9. 18:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


A 15g CCl4 az oldószerünk, abban oldjuk fel az oldott anyagot, vagyis a jódot, így lesz 16g oldatunk.


Megcsináltam a feladatot, remélem jó lett, nem tuti hogy jó az eredményem, azért leírom.


oldószer: 15g CCl4

oldott anyag: 1g I2

....................

oldat= oldószer + oldott anyag= 16g oldat


m/m%=oldott anyag tömege osztva oldat tömege szorozva 100%-kal.


Tehát behelyettesítem a képletbe:


m/m%= 1g/16g * 100% = 6.25m/m%-os az oldat.


Nem biztos, hogy jó. :)

2011. aug. 9. 20:07
 2/2 anonim ***** válasza:

tökéletes:)

amiBEN oldunk, az az oldószer, amiT oldunk, az az oldott anyag, a kettő összege az oldat. tömeg%=100*m(oldott anyag):m(oldat)

2011. aug. 10. 01:12